Říjen 2006

Holka z Korintu

24. října 2006 v 18:57 Originální tvorba
Kam odešel tvůj milý,
ty nejkrásnější z žen?
Kam se obrátil tvůj milý?
Budeme ho s tebou hledat.
Můj milý sestoupil do své zahrady
k záhonům balzámovým,
aby v zahradách pásl
a trhal lilie.
Jak jsou krásné. Vzduch je jich plný. Zavřeš víčka a pomalounku nasaješ tu sladkou vůni. Omračuje tě. Odněkud začne hrát hudba. Výklenky kamenného kostela disharmonicky odráží tradiční tam, tam, tadam, ale i přesto k sobě nové tóny, v nějakém temném souladu, pasují. Díky nim získává melodie úplně jiný odstín.
Otevři oči, ať je můžeš spatřit. Tak jemně splývají, volánky se vlní, a když je pohladí paprsek světla, stříbrně se lesknou. Vidíš je? Ty dokonalé šaty, úplně stejné jako sis vždy přála. Do stejných šatů jsi jako malá oblékala všechny tvé panenky. Stačilo by, aby se nevěsta zatočila a stříbrná prasátka by se roztančila po stěnách.
Neusmíváš se. Ona se nezatočí, a víš, že kdybys to udělala ty, žádné paprsky by po stěnách netančily. Dnešek není tvůj, je její.
Holka z Korintu
Věnováno Genevieve

Zahrada živých květin

14. října 2006 v 12:33 Hlouposti kolem
Tento design mě okouzlil a hned jsem si vzpomněla na úryvek, z jedné z mých nejoblíbenějších knížek. Ať se vám líbí. Snad tu nějakou dobu vydrží. Jo a pokud můžu poprosit používejte Mozillu, v IE to nějak blbne.
Lewis Carrol: Alenka v kraji divů a za zrcadlem:

Mluv o čemkoliv, já slyším jen pláč

9. října 2006 v 22:15 Drabble
Nejsem schopná napsat anotaci.. Divím se, že jsem schopná napsat slovo anotace:D Drabble - Vteřina, co změnila můj život. Dvě stovky slov. Tady jsou.

S názvem

8. října 2006 v 18:43 Básně
Já prostě nemám ráda neděli večer a když si pouštím Kryla, tak se mé smutnění ještě prohlubuje. Bratříčku, zavírej vrátka…